foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

Novinky

Proč je dobré být členem musher klubu?

Před pár dny jsme analyzovali anketu mezi začínajícími mushery a zarazilo nás, jaké kolují fámy a nepravdy o organizační struktuře v našem sportu. Nejčastější mýty o členství v klubech, licencích a svazu proto pojmenujeme a uvedeme na pravou míru. Omlouváme se za opakující se odpovědi, ale vzhledem k míře nepochopení nám to přijde vhodné.

Číst dál...

Nám bude v zimě opravdu teplo!

kulichy

 

Našim zelenáčům na zimu nosí teplo zachumlanysvet, ve kterém nám všechny ty krásné, opravdu jemné čepky s čelenkami a nákrčníkami šije velice šikovná a milá paní. Snažíme se podporovat tvorbu malých Českých podnikatelů.

Číst dál...

Nominace na Lesné!

Blíží se nám Mistrovství Evropy ICF v Belgii a pár našich členů projevilo zájem o účast. První nominační závod, kam si svou nominaci jeli vybojovat se konal v Lesné a to 31.8-1.9 v Krušných horách.

Závod byl pod taktovkou Marušky Ševelové a klubu TJ. Sokol Maxičky, takže organizace klapala do posledního puntíku. Kvůli teplému počasí se startovalo od osmi hodin od rána. V blízkosti stakeoutu se naštěstí nacházíí rybník, který přípravu psů pro start značně usnadnil. Po trati bylo dobře viditelné značení a jedna občerstvovačka pro pejsky. Celý závodní den organizátor rozprávěl o jednotlivých závodnících a zajímavostech sportu. 

Od prvního okamžiku bylo jasné, že nikdo nedostane nic zadarmo. Startovka se blýskala zvučnými jmény a výsledky z prvního dne jen potvrdily, že se na tento závod každý opravdu poctivě připravoval.

Za náš klub v kategorii SC1 bojovali o nominaci čtyři závodníci, v kategorii BKJ další dva a v CC celkem čtyři.

Číst dál...

Canicrossový chariťák v Psářích

Již několik let se pravidelně účastním závůdků organizovaných ve prospěch psího útulku. Z mého pohledu jeden z těch opravdu povedených oddechových závodů s velmi omezeným počtem startujících. Jde o závody skupiny Canicross Vlašimskem. Teprve včera po své již čtvrté účasti jsem zjistil, že jsem se nikde veřejně nezmínil o této komorní akci. Hodlám to tímto krátkým reportem napravit!

Číst dál...

Leskros očima naší členky Petry Markové

60978793 2231724746943188 5352484417182892032 n

V září loňského roku jsem se stala členkou Musher klubu JCC, z.s. a s pocitem, že jsem součástí něčeho „velkého“ a „důležitého“ jsem se rozhodla si začít plnit svůj sen, a to v mých očích byl společný běh se psem. Na podzim jsme si zkusili pár menších závodů, abychom s mým psím parťákem nasáli potřebnou atmosféru. Oba jsme zjistili, že to není tak jednoduché, jak to všechno vypadá, a že máme před sebou opravdu dlouhou cestu.

Číst dál...

MS Dryland 2019 (IFSS) & ME Dryland 2019 (ICF)

Kde se letos pojedou velké závody? Všechny informace pro závodníky nebo fanoušky na jednom místě :-) Spousta užitečných odkazů, aktuality a další informace!

Číst dál...

Naši členové nezahálejí ani v zimě

Co dělají naši členové v zimě? Rozhodně nezahálejí!

Číst dál...

Ježdění na Valše 2018

Ve dnech 22. - 23. září se vydali Zděněk Straka a Linda Václavová do jihomoravské Loučky. A lépe už to dopadnout nemohlo! Oba ve svých kategoriích obsadili první místo! Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme!

RaidLight KROS JAKUBA KRČÍNA

Číst dál...

12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce

Dne 7.9.2018 se balíme a vydáváme se na cestu do Hradce Králové na místo Biřička, kde se i letos koná již 12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce, abychom se pohodlně ubytovali a přespali do druhého závodního dne. Večer před závodem se naše společnost malinko rozjíždí a k pivům a vínečkům přibývá i několik panáků... ráno to bolí :)

Letos naši členi obsazují skoro všechny kategorie, máme spoustu canicrossařů, koloběžkáře a závodíme i na kole.

Číst dál...

Trophée des Montagnes 2018

Náš poměrně mladý klub se letos poprvé zúčastnil tohoto velkého závodu díky naší Lucce Šimáňové a jejímu zápalu pro canicross. Níže si přečtěte pár řádků z jejího deníku!

Článek vzniká s drobným časovým odstupem, protože jako jiné velké zážitky i tenhle závod jsme musely trochu vstřebat a nechat uležet všechny dojmy. Jako milovnice hor jsme už od příjezdu nevycházely z údivu a nejčastěji používaným slovem se na těch 14 dnů stalo „jé“ doprovázené případným „jů“. Celkový zážitek byl tak velký, že nás po ukončení závodu a návratu do reality přepadla jakási marnost.

Číst dál...

O Železného psa / Maxičkovský Saďák 2018

 

Tento víkend byl ve znamení triatlonistů a nominačních závodů na letošní mistroství světa v Polsku. Naši členové se na tyto závody opravdu těšili. Pro některé to byla první zkušenost s tímto závodem, pro mnohé však velmi známá trať a prostředí, které svým umístěním na břehu řeky Labe a poblíž Sadského jezera dodává závodu poklidnou přátelskou atmosféru.

Číst dál...