foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

Novinky

Nám bude v zimě opravdu teplo!

kulichy

 

Našim zelenáčům na zimu nosí teplo zachumlanysvet, ve kterém nám všechny ty krásné, opravdu jemné čepky s čelenkami a nákrčníkami šije velice šikovná a milá paní. Snažíme se podporovat tvorbu malých Českých podnikatelů.

Číst dál...

Nominace na Lesné!

Blíží se nám Mistrovství Evropy ICF v Belgii a pár našich členů projevilo zájem o účast. První nominační závod, kam si svou nominaci jeli vybojovat se konal v Lesné a to 31.8-1.9 v Krušných horách.

Závod byl pod taktovkou Marušky Ševelové a klubu TJ. Sokol Maxičky, takže organizace klapala do posledního puntíku. Kvůli teplému počasí se startovalo od osmi hodin od rána. V blízkosti stakeoutu se naštěstí nacházíí rybník, který přípravu psů pro start značně usnadnil. Po trati bylo dobře viditelné značení a jedna občerstvovačka pro pejsky. Celý závodní den organizátor rozprávěl o jednotlivých závodnících a zajímavostech sportu. 

Od prvního okamžiku bylo jasné, že nikdo nedostane nic zadarmo. Startovka se blýskala zvučnými jmény a výsledky z prvního dne jen potvrdily, že se na tento závod každý opravdu poctivě připravoval.

Za náš klub v kategorii SC1 bojovali o nominaci čtyři závodníci, v kategorii BKJ další dva a v CC celkem čtyři.

Číst dál...

Canicrossový chariťák v Psářích

Již několik let se pravidelně účastním závůdků organizovaných ve prospěch psího útulku. Z mého pohledu jeden z těch opravdu povedených oddechových závodů s velmi omezeným počtem startujících. Jde o závody skupiny Canicross Vlašimskem. Teprve včera po své již čtvrté účasti jsem zjistil, že jsem se nikde veřejně nezmínil o této komorní akci. Hodlám to tímto krátkým reportem napravit!

Číst dál...

Leskros očima naší členky Petry Markové

60978793 2231724746943188 5352484417182892032 n

V září loňského roku jsem se stala členkou Musher klubu JCC, z.s. a s pocitem, že jsem součástí něčeho „velkého“ a „důležitého“ jsem se rozhodla si začít plnit svůj sen, a to v mých očích byl společný běh se psem. Na podzim jsme si zkusili pár menších závodů, abychom s mým psím parťákem nasáli potřebnou atmosféru. Oba jsme zjistili, že to není tak jednoduché, jak to všechno vypadá, a že máme před sebou opravdu dlouhou cestu.

Číst dál...

MS Dryland 2019 (IFSS) & ME Dryland 2019 (ICF)

Kde se letos pojedou velké závody? Všechny informace pro závodníky nebo fanoušky na jednom místě :-) Spousta užitečných odkazů, aktuality a další informace!

Číst dál...

Naši členové nezahálejí ani v zimě

Co dělají naši členové v zimě? Rozhodně nezahálejí!

Číst dál...

Ježdění na Valše 2018

Ve dnech 22. - 23. září se vydali Zděněk Straka a Linda Václavová do jihomoravské Loučky. A lépe už to dopadnout nemohlo! Oba ve svých kategoriích obsadili první místo! Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme!

RaidLight KROS JAKUBA KRČÍNA

Číst dál...

12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce

Dne 7.9.2018 se balíme a vydáváme se na cestu do Hradce Králové na místo Biřička, kde se i letos koná již 12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce, abychom se pohodlně ubytovali a přespali do druhého závodního dne. Večer před závodem se naše společnost malinko rozjíždí a k pivům a vínečkům přibývá i několik panáků... ráno to bolí :)

Letos naši členi obsazují skoro všechny kategorie, máme spoustu canicrossařů, koloběžkáře a závodíme i na kole.

Číst dál...

Trophée des Montagnes 2018

Náš poměrně mladý klub se letos poprvé zúčastnil tohoto velkého závodu díky naší Lucce Šimáňové a jejímu zápalu pro canicross. Níže si přečtěte pár řádků z jejího deníku!

Článek vzniká s drobným časovým odstupem, protože jako jiné velké zážitky i tenhle závod jsme musely trochu vstřebat a nechat uležet všechny dojmy. Jako milovnice hor jsme už od příjezdu nevycházely z údivu a nejčastěji používaným slovem se na těch 14 dnů stalo „jé“ doprovázené případným „jů“. Celkový zážitek byl tak velký, že nás po ukončení závodu a návratu do reality přepadla jakási marnost.

Číst dál...

O Železného psa / Maxičkovský Saďák 2018

 

Tento víkend byl ve znamení triatlonistů a nominačních závodů na letošní mistroství světa v Polsku. Naši členové se na tyto závody opravdu těšili. Pro některé to byla první zkušenost s tímto závodem, pro mnohé však velmi známá trať a prostředí, které svým umístěním na břehu řeky Labe a poblíž Sadského jezera dodává závodu poklidnou přátelskou atmosféru.

Číst dál...

Rockpoint Horská výzva Jeseníky, trasa LONG: Když je hlava nahoře, pak ani nejvyšší vrchol není výš

 

Pokud jsem se na něco doopravdy těšil, pak to byla tato zastávka celého seriálu ultratrailových závodů Rockpoint Horská výzva. Jeseníky slibovaly náročnou trať, nepříznivé počasí a jedno z nejvyšších převýšení (2700 m). Takže vše, co mělo prověřit naši připravenost. No, a my připraveni byli.

Číst dál...