foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce

Dne 7.9.2018 se balíme a vydáváme se na cestu do Hradce Králové na místo Biřička, kde se i letos koná již 12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce, abychom se pohodlně ubytovali a přespali do druhého závodního dne. Večer před závodem se naše společnost malinko rozjíždí a k pivům a vínečkům přibývá i několik panáků... ráno to bolí :)

Letos naši členi obsazují skoro všechny kategorie, máme spoustu canicrossařů, koloběžkáře a závodíme i na kole.

 

V sobotu se startuje v odpoledních hodinách, což nás trochu mrzí. Je velké teplo a několik z nás se do poslední chvíle rozmýšlí, zda vůbec poběží, pojede, nebo raději ne. Závod se rozbíhá kategorií dětí, kde máme na startu Almu Wallcon, Peťu Václava, Alexe Wallcon a Zdendu Václava. Všichni prcci si běh náramně užívají a opět berou i bedny! :) Hodinu před starty si probíháme trať a padá rozhodnutí. Pája s Gasíkem start raději ruší. Honzík s Olly a Simča s Macíkem to na koloběžce dávají a my canicrossaři si psi lépe pohlídáme proti přehřátí a tak také startujeme.

První etapa je za námi, všichni to zvládli bez újmy na zdraví a těšíme se na druhý den, kdy bývají jízdy i běhy většinou rychlejší.  V neděli se startuje již dopoledne. Koloběžky rozjíždějí závod v 9:00 tzv. Gunderssenem, ze kterého má největší strach Simča, vyjíždějí s Václavkou na sekundu stejně a tak má zaručený vážně emotivní závod od první chvíle až do konce, kde nakonec dojíždí jako první žena! :) Pája s Gasíkem se dnes také staví na start a vyjíždějí v kategorii BKJM, kde se jim daří zajet krásný čas. Canicross následuje v 10:30, těšíme se na lepší podmínky, je větší chládek a honí se mraky, paradoxně je v lese ale mnohem větší dusno než den předešlý. Honzík start ruší, musí odjet narychlo domů a mně tak odváží závodnici Leylu, já si tedy po dlouhé době střihám běh s borderou Dixie a užíváme si známou trať, na které jsme si loni vybojovali 2.místo v kategorii psi do 20kg, letos si to dáváme více na pohodu a běh si spolu užíváme. V kategorii nad 20kg je i Marťa Wallcon s Bronxem, který si ráno střihnul rychlostní běh za srnou a tak se mu do závodu už moc nechce. Dejv bojuje v mužích nad 20kg o 5té místo a daří se :) Největší souboj máme v kategorii ženy se psy do 20kg, kde Linda dobíhá na krásném 2.místě a holky Jindra s Terkou se perou o místo třetí – a bylo to o vteřinku. Radost na takové běhy pohledět.

V neděli se koná ještě tzv. Vlastíkovo plavání, na které se od nás letos odvažuje pouze Simča s Macíkem, vstupují do studené vody a přeplavávají rybník dlouhý cca 150m, bojují do posledních metrů a krásné 3.místo je jejich.

Všem moc gratulujeme za krásné běhy a na tenhle parádní závod se těšíme i příští rok ! :)

 42596853 160171138249936 2011130689893695488 n COLLAGE

Výsledky:

Děti 0-3roky:

Alex Wallcon – 1.místo

Děti 4-6 let dívky:

Alma Wallcon – 2.místo

Děti 4-6 let chlapci

Zdenda Václav – 4.místo

Děti 7-10 let chlapci

Peťa Václav – 2.místo

 

CCM nad 20kg:

David Šebek – 5.místo

Jan Hladký – start pouze první den, tudíž DNF

CCW nad 20kg:

Martina Wallcon – 4.místo

Petra Fürstová – každý start s jiným psem, tudíž DNF

 

CCW do 20kg:

Linda Václavová – 2.místo

Terka Pešková – 3.místo

Jindra Tušerová – 4.místo

SC1

SImča Fabiánková – 4.místo (1.místo v ženách)

BKJM

Pája Pischek – start pouze druhý den, tudíž DNF

Vlastíkovo plavání

Simča Fabiánková – 3.místo ženy

 

Autor textu: Petra Fürstová, foto Radek Sedlák