foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC


Budování základní kondice psa

základní kondice je nutností ať je to sprinter nebo vytrvalec...

Více...

Přehřívání a chlazení psího sprintera

Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu.

Více...

Canicross modes

Průběh závodu očima běžce

Více...

Mushingové závodní kategorie

Mushingové závodní kategorie současnosti

Více...

12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce

Dne 7.9.2018 se balíme a vydáváme se na cestu do Hradce Králové na místo Biřička, kde se i letos koná již 12.ročník Manmat canicross Okolo Hradce, abychom se pohodlně ubytovali a přespali do druhého závodního dne. Večer před závodem se naše společnost malinko rozjíždí a k pivům a vínečkům přibývá i několik panáků... ráno to bolí :)

Letos naši členi obsazují skoro všechny kategorie, máme spoustu canicrossařů, koloběžkáře a závodíme i na kole.

 

V sobotu se startuje v odpoledních hodinách, což nás trochu mrzí. Je velké teplo a několik z nás se do poslední chvíle rozmýšlí, zda vůbec poběží, pojede, nebo raději ne. Závod se rozbíhá kategorií dětí, kde máme na startu Almu Wallcon, Peťu Václava, Alexe Wallcon a Zdendu Václava. Všichni prcci si běh náramně užívají a opět berou i bedny! :) Hodinu před starty si probíháme trať a padá rozhodnutí. Pája s Gasíkem start raději ruší. Honzík s Olly a Simča s Macíkem to na koloběžce dávají a my canicrossaři si psi lépe pohlídáme proti přehřátí a tak také startujeme.

První etapa je za námi, všichni to zvládli bez újmy na zdraví a těšíme se na druhý den, kdy bývají jízdy i běhy většinou rychlejší.  V neděli se startuje již dopoledne. Koloběžky rozjíždějí závod v 9:00 tzv. Gunderssenem, ze kterého má největší strach Simča, vyjíždějí s Václavkou na sekundu stejně a tak má zaručený vážně emotivní závod od první chvíle až do konce, kde nakonec dojíždí jako první žena! :) Pája s Gasíkem se dnes také staví na start a vyjíždějí v kategorii BKJM, kde se jim daří zajet krásný čas. Canicross následuje v 10:30, těšíme se na lepší podmínky, je větší chládek a honí se mraky, paradoxně je v lese ale mnohem větší dusno než den předešlý. Honzík start ruší, musí odjet narychlo domů a mně tak odváží závodnici Leylu, já si tedy po dlouhé době střihám běh s borderou Dixie a užíváme si známou trať, na které jsme si loni vybojovali 2.místo v kategorii psi do 20kg, letos si to dáváme více na pohodu a běh si spolu užíváme. V kategorii nad 20kg je i Marťa Wallcon s Bronxem, který si ráno střihnul rychlostní běh za srnou a tak se mu do závodu už moc nechce. Dejv bojuje v mužích nad 20kg o 5té místo a daří se :) Největší souboj máme v kategorii ženy se psy do 20kg, kde Linda dobíhá na krásném 2.místě a holky Jindra s Terkou se perou o místo třetí – a bylo to o vteřinku. Radost na takové běhy pohledět.

V neděli se koná ještě tzv. Vlastíkovo plavání, na které se od nás letos odvažuje pouze Simča s Macíkem, vstupují do studené vody a přeplavávají rybník dlouhý cca 150m, bojují do posledních metrů a krásné 3.místo je jejich.

Všem moc gratulujeme za krásné běhy a na tenhle parádní závod se těšíme i příští rok ! :)

 42596853 160171138249936 2011130689893695488 n COLLAGE

Výsledky:

Děti 0-3roky:

Alex Wallcon – 1.místo

Děti 4-6 let dívky:

Alma Wallcon – 2.místo

Děti 4-6 let chlapci

Zdenda Václav – 4.místo

Děti 7-10 let chlapci

Peťa Václav – 2.místo

 

CCM nad 20kg:

David Šebek – 5.místo

Jan Hladký – start pouze první den, tudíž DNF

CCW nad 20kg:

Martina Wallcon – 4.místo

Petra Fürstová – každý start s jiným psem, tudíž DNF

 

CCW do 20kg:

Linda Václavová – 2.místo

Terka Pešková – 3.místo

Jindra Tušerová – 4.místo

SC1

SImča Fabiánková – 4.místo (1.místo v ženách)

BKJM

Pája Pischek – start pouze druhý den, tudíž DNF

Vlastíkovo plavání

Simča Fabiánková – 3.místo ženy

 

Autor textu: Petra Fürstová, foto Radek Sedlák