foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

Ježdění na Valše 2018

Ve dnech 22. - 23. září se vydali Zděněk Straka a Linda Václavová do jihomoravské Loučky. A lépe už to dopadnout nemohlo! Oba ve svých kategoriích obsadili první místo! Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme!

RaidLight KROS JAKUBA KRČÍNA

 

Poslední zářijovou neděli se u nás na jihu pořádal závod RaidLight kros Jakuba Krčína. Běh z Klece do Klece po hrázích třeboňských rybníků Naděje, Víra a Láska. Závodníci si mohli vybrat z různě dlouhých tras – 8 km, 12 km a půlmaraton. Vše jako běh, běh se psem a na nejkratší trati i kolo a koloběžka se psem.

Tento závod pořádaný mnohým téměř u baráku přilákal spoustu našich členů. Při přejímce se to všude jen zelenalo a panovala pohodová atmosféra dokreslená naprosto ideálním počasím. Pro naši novou členku Peťu Markovou s borderákem Everestem to byla vůbec první canicrossová zkušenost. Finny od Lucky Vaníkové také rozjela svoji závodní kariéru, a to rovnou na 8 kilometrech. Organizace závodu pěkně odsýpala a vše bylo bez zbytečných prostojů a čekání.

Naši členové obsadili kategorie běh se psem na 8 a 12 km. Nejdříve startovali běžci se psem na 12 km. Hromadný start proběhl naprosto bez problémů a do čela se hned dostali Peťa s Tobym a Jirka s Mini pronásledovaní Martinou se Sašou. Startovku uzavírala Jindra s Kotym, nejmenším, ale nejhlasitějším psím závodníkem. Minutu po startu 12kilometrové trasy vystartovali běžci se psem na 8 km. Káťa se Cidem a Linda s Merckxem doběhli na druhém kilometru loudající se závodníky z 12km trasy a brzy jim úplně zmizeli z dohledu. Trať byla celkově svižná s dostatkem prostoru na předbíhání a s možností chladit psy. Ti, kteří zvládají při běhu koukat po okolí, se mohli kochat krásným výhledem na 11 třeboňských rybníků zalitých sluncem. Jen trasa, která měla mít původně jen 8 km, byla ve skutečnosti o více než kilometr delší, čímž prodloužila cílovou rovinku závodníkům.

Všichni závodníci doběhli v parádních časech a spousta zelených brala bedny. V kategorii na 12 km ženy si doběhla Martina Sedláčková pro krásné 1. místo, v mužích Jirka Melecha pro 1. místo a Peťa Pflug pro 2. místo. V kategorii na 8 km ženy vyhrála (jak jinak) Linda Václavová a o druhé místo se svedl souboj mezi Káťou Novákovou a Luckou Vaníkovou. Lucka vyhrála o 2 vteřinky. Všem moc gratulujeme a přejeme víc takových pohodových závodů.

 

42810755 629283674164435 6836527138439430144 n COLLAGE

Výsledky:

 

Běh se psem 12 km ženy:

Martina Sedláčková 1. místo

Markéta Kyptová 4. místo

Jindra Tušerová 5. místo

Petra Marková 6. místo

 

Běh se psem 12 km muži:

Jiří Melecha 1. místo

Petr Pflug 2. místo

 

Běh se psem 8 km ženy:

Linda Václavová 1. místo

Lucie Vaníková 2. místo

Kateřina Nováková 3. místo

 

další výsledky: https://vysledky.irontime.cz/vysledky1263/?zavod=1263&trat=1925

 

Autor: Jindra Tušerová, Tereza Komendová