foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC


Budování základní kondice psa

základní kondice je nutností ať je to sprinter nebo vytrvalec...

Více...

Přehřívání a chlazení psího sprintera

Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu.

Více...

Canicross modes

Průběh závodu očima běžce

Více...

Mushingové závodní kategorie

Mushingové závodní kategorie současnosti

Více...

Ježdění na Valše 2018

Ve dnech 22. - 23. září se vydali Zděněk Straka a Linda Václavová do jihomoravské Loučky. A lépe už to dopadnout nemohlo! Oba ve svých kategoriích obsadili první místo! Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme!

RaidLight KROS JAKUBA KRČÍNA

 

Poslední zářijovou neděli se u nás na jihu pořádal závod RaidLight kros Jakuba Krčína. Běh z Klece do Klece po hrázích třeboňských rybníků Naděje, Víra a Láska. Závodníci si mohli vybrat z různě dlouhých tras – 8 km, 12 km a půlmaraton. Vše jako běh, běh se psem a na nejkratší trati i kolo a koloběžka se psem.

Tento závod pořádaný mnohým téměř u baráku přilákal spoustu našich členů. Při přejímce se to všude jen zelenalo a panovala pohodová atmosféra dokreslená naprosto ideálním počasím. Pro naši novou členku Peťu Markovou s borderákem Everestem to byla vůbec první canicrossová zkušenost. Finny od Lucky Vaníkové také rozjela svoji závodní kariéru, a to rovnou na 8 kilometrech. Organizace závodu pěkně odsýpala a vše bylo bez zbytečných prostojů a čekání.

Naši členové obsadili kategorie běh se psem na 8 a 12 km. Nejdříve startovali běžci se psem na 12 km. Hromadný start proběhl naprosto bez problémů a do čela se hned dostali Peťa s Tobym a Jirka s Mini pronásledovaní Martinou se Sašou. Startovku uzavírala Jindra s Kotym, nejmenším, ale nejhlasitějším psím závodníkem. Minutu po startu 12kilometrové trasy vystartovali běžci se psem na 8 km. Káťa se Cidem a Linda s Merckxem doběhli na druhém kilometru loudající se závodníky z 12km trasy a brzy jim úplně zmizeli z dohledu. Trať byla celkově svižná s dostatkem prostoru na předbíhání a s možností chladit psy. Ti, kteří zvládají při běhu koukat po okolí, se mohli kochat krásným výhledem na 11 třeboňských rybníků zalitých sluncem. Jen trasa, která měla mít původně jen 8 km, byla ve skutečnosti o více než kilometr delší, čímž prodloužila cílovou rovinku závodníkům.

Všichni závodníci doběhli v parádních časech a spousta zelených brala bedny. V kategorii na 12 km ženy si doběhla Martina Sedláčková pro krásné 1. místo, v mužích Jirka Melecha pro 1. místo a Peťa Pflug pro 2. místo. V kategorii na 8 km ženy vyhrála (jak jinak) Linda Václavová a o druhé místo se svedl souboj mezi Káťou Novákovou a Luckou Vaníkovou. Lucka vyhrála o 2 vteřinky. Všem moc gratulujeme a přejeme víc takových pohodových závodů.

 

42810755 629283674164435 6836527138439430144 n COLLAGE

Výsledky:

 

Běh se psem 12 km ženy:

Martina Sedláčková 1. místo

Markéta Kyptová 4. místo

Jindra Tušerová 5. místo

Petra Marková 6. místo

 

Běh se psem 12 km muži:

Jiří Melecha 1. místo

Petr Pflug 2. místo

 

Běh se psem 8 km ženy:

Linda Václavová 1. místo

Lucie Vaníková 2. místo

Kateřina Nováková 3. místo

 

další výsledky: https://vysledky.irontime.cz/vysledky1263/?zavod=1263&trat=1925

 

Autor: Jindra Tušerová, Tereza Komendová