foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC


Budování základní kondice psa

základní kondice je nutností ať je to sprinter nebo vytrvalec...

Více...

Přehřívání a chlazení psího sprintera

Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu.

Více...

Canicross modes

Průběh závodu očima běžce

Více...

Mushingové závodní kategorie

Mushingové závodní kategorie současnosti

Více...

Proč je dobré být členem musher klubu?

Před pár dny jsme analyzovali anketu mezi začínajícími mushery a zarazilo nás, jaké kolují fámy a nepravdy o organizační struktuře v našem sportu. Nejčastější mýty o členství v klubech, licencích a svazu proto pojmenujeme a uvedeme na pravou míru. Omlouváme se za opakující se odpovědi, ale vzhledem k míře nepochopení nám to přijde vhodné.

 

 1. Členem klubu jsou jen „profíci“, kteří chtějí licenci a závodí na výkony.
  1. NE! Členem klubu je každý, kdo o členství požádá a splní základní podmínky pro členství dané klubem. Sdružujeme jednotlivce z celé republiky bez ohledu na výkon. Bez ohledu na to, jakého má psa a jestli se vůbec hodlá účastnit závodů! Smyslem členství je připojit se ke komunitě lidí, kteří se zabývají stejným sportem a navzájem se podporují a pomáhají si. Sdílíme své know-how, radíme si a pořádáme spoustu klubových aktivit i nad rámec našeho sportu.
  2. Členství v klubu není podmíněné licencí u ČASS. Licence u ČASS jako taková byla nahrazena členstvím v ČASS, které není podmíněno testem znalostí. Test skládá každý dobrovolně v případě, že se chce účastnit oficiálních závodů v termínovém kalendáři ČASS.
  3. Každý člen se počítá! Podle počtu registrovaných sportovců jsou následně přerozdělovány dotace. Jsou to peníze pro rozvoj sportu od státu, které nám pomohou organizovat kvalitní závody a maximálně podporovat ty, kteří to skutečně potřebují (junioři, sportovci v nouzi apod.).
 1. Členství v klubu je zbytečné, protože si sportujeme jen pro zábavu.
  1. Věřte nebo ne, ale každý z nás sportuje, protože ho to baví. 😉
  2. Ve skupině stejně narušených jedinců je větší zábava.
 1. Členství v klubu je drahé.
  1. Nejen náš klub, ale i mnoho ostatních funguje s transparentním účtem. Každá koruna z členských poplatků se investuje do věcí, o kterých rozhodují členové klubu (pořízení společného vybavení, provozní náklady atp.).
  2. Z členství klubu hradíme i členství u ČASS, takže se naši členové nemusí o nic dalšího starat.
  3. Členstvím v našem klubu automaticky získáte úrazové pojištění členů ČUS. Za zranění na tréninku nebo na závodech tak můžete čerpat tzv. „bolestné“.
  4. Každý člen výboru klubu pracuje bez nároku na odměnu.
 1. Co získáte vstupem do našeho klubu?
  1. Úrazové pojištění členů ČUS
  2. Členství v ČASS (300,-)
  3. Možnost nakoupit si klubové sportovní oblečení (za velkoobchodní ceny)
  4. 100% podporu klubu (podpora při testu znalostí ČASS, vysvětlení řádů, atp.)
  5. Sdílené know-how od zkušených členů (vybavení, tréninkové tipy, zkušenosti ze závodů)
  6. Možnost získat slevu na roční členský poplatek (členský bodový systém)
  7. Možnost získat slevu na klubové oblečení (členský bodový systém)
  8. Možnost proplaceného startovného (členský bodový systém)
  9. Slevu na klubové tréninky
  10. Slevu na klubová soustředění
  11. Slevy a výhodné nabídky klubových partnerů
  12. Možnost účastnit se klubových workshopů a přednášek (dobrovolné vstupné na podporu klubu)
  13. Stanete se členem super party lidí a bude jen na Vás, jak intenzivně se budete chtít zapojit do samotného chodu klubu. Získáte možnost přímo ovlivnit naši činnost!

 

 1. Co nezískáte vstupem do klubu?
  1. Nadržování na klubových závodech
  2. Škatulkování dle výkonů nebo plemene psa
  3. Vystupujeme jako klub, jako celek. Srdcem našeho klubu je každý člen, všichni jsme si rovni a máme stejná práva. Nikdo není upřednostňován ani prezentován jménem klubu na úkor ostatních. Nevybudujeme Vám image a nepodporujeme „instantní foto sportovce“. Jsme v tom všichni spolu!

spolecna