foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

Výprava MK JCC na MS 2018 v Polsku

 big 281

Blíží se mistrovství světa ICF v nedalekém Polsku a pro náš mladý klub je to velká chvíle. Od našeho vzniku je to poprvé, co posíláme své závodníky do české reprezentace na MS. Pro ostatní již zaběhnuté musher kluby je to každoroční záležitost a málokdo si vzpomene, kdy to bylo poprvé. Protože si velmi ceníme práce našich členů, tak Vám v následujících řádcích představíme hned dva z nich, kteří se právě na toto mistrovství světa vydávají. Prvním je Pavel Pischek, náš jezdec BKJ s fenkou ESP Mací a druhým Zdeněk Straka, který pojede SC1 se svým psem ESP Montym.

Číst dál...

IIegalCross očima závodníka

Pro vysvětlenou nezasvěceným - IlegalCross není závod, nepořádá ho naše předsedová pro naše členy a fandy klubu. Vůbec nejde o komorní záležitost, kde se obvykle neschází maximálně dvacet závodníků. Jeho existenci všichni popírají, ale přesto existují zmínky, které o něm vyprávějí. Zde jsou střípky z deníku závodníka:

Číst dál...

Dornova metoda v mushingu

V dnešním článku si řekneme něco o dornově metodě ve spojení s mushingem. Pro tuto příležitost využiju svou dobrou kamarádku, která je certifikovaný a doporučený terapeut Dornovy metody pro psy, Bc. Kristýnu Zachovou DoTh. Není tajemstvím, že Kristýna úzce spolupracuje se členy našeho klubu a poskytuje jejich psům full service na náročných závodech a také preventivní kontroly během sezóny.

Číst dál...

Síla, rychlost, vytrvalost

Úvod

V předchozím článku o Základní kondici jsme si řekli význam správného základu pro další tréninkové nástavby. V tomto článku si přijdou na své jak psí kulturisté, tak sprinteři i vytrvalci. Stále zůstaneme v obecné rovině a popíšeme si specifika tréninku síly, rychlosti i vytrvalosti.

Číst dál...

Mushingové závodní kategorie

Úvodem...

V souvislosti s naším závodem Jihočeský canicross IV 2017 se nám množí dotazy týkající se jednotlivých závodních kategorií. Dříve, než se vrhnu do tabulkového výčtu kategorií dle závodního řádu SSPS a jejich stručných popisů, bych rád navázal na často propírané téma férovosti rozdělení kategorií a jejich vídané mutace. Toto téma je evergreen každého závodu a nejeden organizátor se zapotí při vysvětlování, proč se rozhodl právě takto a ne jinak. Rovnou zmíním, že záměrem tohoto článku není odsoudit jedno dělení kategorií a prosazovat jiné. Pouze Vám chceme pomoci orientovat se v nich.

Číst dál...

Intervalové tréninky u psa

Pod názvem tohoto článku nehledejte žádnou vědu, magii, nadpřirozeno ani „šestý smysl“ psích psychologů. Jde o soubor několika typů tréninků, které většina aktivních sportovců velmi dobře zná. Budeme se bavit o intervalovém tréninku a o některých jeho mutacích. Tato tréninková metoda je velmi efektivní za předpokladu, že dokážete zručně a variabilně pracovat s tréninkovým plánem Vašeho psa.

Číst dál...

Canicross a mushing v Čechách

Historie

Velmi stručně, počátky canicrossu v Čechách bychom mohli datovat kolem let 1994 a 1995. Tento sport se k nám dostal z Francie, kde se těší podstatně většímu zájmu veřejnosti. U nás se z této kratochvíle ostřílených musherů, kteří potřebovali v období mezi sněhy své psy udržovat v kondici, postupně stal plnohodnotný sport.

Číst dál...

Budování kondice u psa

 

Úvodem

Ačkoliv se u ostatních psích sportů jako je agility, flyball nebo bull sportů setkáváme už celkem běžně se sofistikovanými tréninkovými plány, které si nikterak nezadají s plány špičkových atletů, tak u mushingu to ještě není úplnou samozřejmostí. S postupným přílivem „nové krve“ z výše jmenovaných sportů přichází i pomyslné know how speciálních psích tréninků, které nejsou pouze na bázi dlouhých tahů. U psů, stejně jako u lidí, musíme budovat absolutní základ pro pozdější tréninkové nástavby v podobě síly, rychlosti nebo vytrvalosti. Tento základ nazvěme příznačně „základní kondice“.

Číst dál...

Skutečně běháme se svým psem?

Dnes jsem se zeptala svého psa, co si myslí o své kariéře v canicrossu. A moc mě nepřekvapilo, když neodpověděl.

Začít s canicrossem bylo mé rozhodnutí a pes neměl na výběr. Jsem s tím smířená. Respektuji, že volba nebyla na něm a v maximální možné míře se mu snažím tento sport učinit zábavným. Kdyby si mohl vybrat, raději zvolí misku žrádla, dvě až tři fenky v pelíšku, občas prohnat nějaké zvířátko po lese.

Číst dál...

Přehřívání a chlazení psího sprintera

Často propírané a mnohokrát interpretované téma. Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu. Nechci formou tohoto článku nabízet zaručený návod na to "Jak chladit svého psa". Jsem si vědom své částečné nekompetence v tomto ohledu, a proto nabídnu přehled názorů a praktických řešení nejen od veterinářů, ale i od české mushingové špičky. Jak se vůbec pozná přehrátí? Co může způsobit? Jak se mu dá předejít? Nejprve suchý výpis faktů:

Číst dál...

Rozhovor s Honzou Burianem ml.

Na úvod bych rád malé zamyšlení. Canicross se v poslední době stává velmi populárním sportem a začíná běhat čím dál více lidí. Buďto jsou to absolutní začátečníci nebo běžci, kteří ke své vášni přidali i svého psa.

Číst dál...