foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

Zelený víkend 12. - 13.9.2020

Tento víkend se zelení rozdělili a rozjeli do všech koutů čr, jak na závody se psem, tak bez psa.119403495 2777449039193507 4310446978997778822 n

Se psem se konal již tradiční závod Manmat canicross Okolo Hradce pod taktovkou Dušana Erbse a jeho party, na který se každoročně těšíme a chystáme. Bohužel letošní účast byla poněkud slabší, letní počasí některé členy odradilo a ti se raději jeli drtit sami za sebe a chlupáče nechali doma.

119597865 3902803666400875 6791185044337899 n

Číst dál...

FITMIN Lesná 2020 opět na suchu

 

5.-6.9.2020 Tento víkend se v Krušných Horách na Lesné konal další závod v režii klubu TJ Sokol Maxičky, jmenovitě Marušky Ševelové.

Počasí závodníkům přálo, horko zůstalo v nížinách a "nahoře" byla značka ideál a tak mohli všichni ukázat co v nich a v jejich chlupáčích je :)

Parta zelených děkuje, moc rádi se sem vracíme, nejen kvůli nelehké trati, která prověří, ale i kvuli atmosféře, která u horského hotelu panuje.

Číst dál...

Síla, rychlost, vytrvalost

Úvod

V předchozím článku o Základní kondici jsme si řekli význam správného základu pro další tréninkové nástavby. V tomto článku si přijdou na své jak psí kulturisté, tak sprinteři i vytrvalci. Stále zůstaneme v obecné rovině a popíšeme si specifika tréninku síly, rychlosti i vytrvalosti.

Číst dál...

Zrušené závody? Bež ONLINE

Veškerá opatření, která nám "překazila" naše jarní starty do závodní sezony 2020 se začínají rozvolňovovat a my se tak můžeme ohlédnout za našimi Virtuálními běhy, kterými všechny kluby a organizace na tuto těžkou situaci reagovali a těšit se už na ty běhy "na živo".

Těmito závody, které nám x organizací připravilo, jsme si zpestřili dlouhé chvilky, ale i podpořili dobré věci, a o to jde v těžkých dobách, podle nás, především :) Běhů bylo mnoho a mnoho a tak si vyčteme alespoň některé z nich :)

Číst dál...

Intervalové tréninky u psa

Pod názvem tohoto článku nehledejte žádnou vědu, magii, nadpřirozeno ani „šestý smysl“ psích psychologů. Jde o soubor několika typů tréninků, které většina aktivních sportovců velmi dobře zná. Budeme se bavit o intervalovém tréninku a o některých jeho mutacích. Tato tréninková metoda je velmi efektivní za předpokladu, že dokážete zručně a variabilně pracovat s tréninkovým plánem Vašeho psa.

Číst dál...

88030032 574385786759533 8491195634622136320 nJe to již 14 dní, kdy ve Švédsku proběhlo mistrovství Evropy v mushingu.Zimního šampionátu se zúčastnila nejen početná česká reprezentace, ale i dva členové našeho klubu. Jmenovitě se jedná o Páju Pischeka s fenkou Macíkem, v kategorii skijoring s jedním psem (SM1) a Lucku Šimáňovou s týmem Everest a Froom, v kategorii spřežení sprint se dvěma psy (SP2). Pro náš klub to je velká čest, a tak Peťa musela účastníky ihned vyzpovídat :)

Číst dál...

Budování kondice u psa

 

Úvodem

Ačkoliv se u ostatních psích sportů jako je agility, flyball nebo bull sportů setkáváme už celkem běžně se sofistikovanými tréninkovými plány, které si nikterak nezadají s plány špičkových atletů, tak u mushingu to ještě není úplnou samozřejmostí. S postupným přílivem „nové krve“ z výše jmenovaných sportů přichází i pomyslné know how speciálních psích tréninků, které nejsou pouze na bázi dlouhých tahů. U psů, stejně jako u lidí, musíme budovat absolutní základ pro pozdější tréninkové nástavby v podobě síly, rychlosti nebo vytrvalosti. Tento základ nazvěme příznačně „základní kondice“.

Číst dál...

Výprava MK JCC na MS 2018 v Polsku

 big 281

Blíží se mistrovství světa ICF v nedalekém Polsku a pro náš mladý klub je to velká chvíle. Od našeho vzniku je to poprvé, co posíláme své závodníky do české reprezentace na MS. Pro ostatní již zaběhnuté musher kluby je to každoroční záležitost a málokdo si vzpomene, kdy to bylo poprvé. Protože si velmi ceníme práce našich členů, tak Vám v následujících řádcích představíme hned dva z nich, kteří se právě na toto mistrovství světa vydávají. Prvním je Pavel Pischek, náš jezdec BKJ s fenkou ESP Mací a druhým Zdeněk Straka, který pojede SC1 se svým psem ESP Montym.

Číst dál...

Přehřívání a chlazení psího sprintera

Často propírané a mnohokrát interpretované téma. Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu. Nechci formou tohoto článku nabízet zaručený návod na to "Jak chladit svého psa". Jsem si vědom své částečné nekompetence v tomto ohledu, a proto nabídnu přehled názorů a praktických řešení nejen od veterinářů, ale i od české mushingové špičky. Jak se vůbec pozná přehrátí? Co může způsobit? Jak se mu dá předejít? Nejprve suchý výpis faktů:

Číst dál...

IIegalCross očima závodníka

Pro vysvětlenou nezasvěceným - IlegalCross není závod, nepořádá ho naše předsedová pro naše členy a fandy klubu. Vůbec nejde o komorní záležitost, kde se obvykle neschází maximálně dvacet závodníků. Jeho existenci všichni popírají, ale přesto existují zmínky, které o něm vyprávějí. Zde jsou střípky z deníku závodníka:

Číst dál...

Dornova metoda v mushingu

V dnešním článku si řekneme něco o dornově metodě ve spojení s mushingem. Pro tuto příležitost využiju svou dobrou kamarádku, která je certifikovaný a doporučený terapeut Dornovy metody pro psy, Bc. Kristýnu Zachovou DoTh. Není tajemstvím, že Kristýna úzce spolupracuje se členy našeho klubu a poskytuje jejich psům full service na náročných závodech a také preventivní kontroly během sezóny.

Číst dál...