foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC

IIegalCross očima závodníka

Pro vysvětlenou nezasvěceným - IlegalCross není závod, nepořádá ho naše předsedová pro naše členy a fandy klubu. Vůbec nejde o komorní záležitost, kde se obvykle neschází maximálně dvacet závodníků. Jeho existenci všichni popírají, ale přesto existují zmínky, které o něm vyprávějí. Zde jsou střípky z deníku závodníka:

 

I. ročník 2016
Tehdy jsme se vůbec nesešli za černočerné tmy, kdy temné lesy v okolí Svatého Jana pod Skalou prostupovala hustá mlha a prudký déšť. Už si ani nepamatuju, kolik nás tam bylo, ale vzpomínám, že to byla akce, která v mých očích naprosto změnila pohled na canicross. Nový rozměr, který dodala tma, mlha a déšť, nelze dostatečně popsat slovy. Nicméně ani ty nejvýkonnější čelovky nedokázaly dosvítit dál než jen na záda Vašeho psa. Celý závod byl ve znamení pádů a absolutní oddanosti instinktu Vašeho tahouna na druhém konci vodítka, které se ztrácelo v husté temnotě před Vámi. Tehdy jsem si uvědomil, co to znamená sžít se se svým psem. Vnímal jsem náklony jeho těla v tahu a tím jsem předvídal zatáčky a nerovnosti terénu. Dost mi to otevřelo oči a začal jsem to vše sledovat malinko jinak, než tomu bylo před tím. Když to přeženu, tak datuji své canicrossové poznání do doby před prvním Ilegalem a vše, co bylo po něm.

II. ročník 2017

Ani letos jsme se nesešli v okolí Berouna na trati dlouhé 6,5 km. Oproti loňsku byla jen tuhá tma bez mlhy a deště. Na cestu nám svítily čelovky a občas pro potvrzení směru se ve větvích houpal light stick. I tento ročník byl unikátní. První start byl v sobotu večer na blíže nespecifikovaném místě a běžela se kategorie CC. Druhý den velmi brzy ráno za svítání byla druhá etapa, která se již jela na koloběžce nebo kole. 
I tento IlegalCross se stal výjimečným závodem. Nestává se často, že na jedné trati zažijete noční seběhy a výběhy, kterých si díky tmě moc nevšimnete. Druhý den za svítání se však všechna zákoutí tratě ukáží v pravém světle a Vám dojde, jak moc je míra Vaší únavy závislá na vizuálním vnímání trati. Kopce nahoru byly za světla 10x větší než předešlou noc a zdálo se nemožné uvěřit, že jsem je v nočním běhu nijak výrazně nevnímal. Tohle byla další chvíle, kdy jsem pochopil, že hlava a předsudky velmi výrazně ovlivňují Váš výkon. Ranní koloběžka byla už jen třešničkou na dortu, protože pes měl trať naběhnutou z předešlé noci a pro mě zcela nepochopitelně si jí pamatoval do poslední zatáčky. To je jasný důkaz toho, že si pes umí trať načíst i za absolutní tmy a na další start se řídí pachem. Vzhledem k daleko vyšší rychlosti na koloběžce jsem očekával zaváhání na složitých křižovatkách, ale to nepřišlo ani jednou.

Už teď se těším, s čím se neobjeví třetí ročník závodu, který neexistuje. :-)

 Autor článku: Neznámý

Následuje fotoreport:

Všem účastníkům jsme museli odejmout identitu pomocí černé pásky přes oči. Obáváme se identifikace a následného vydírání a mučení. :-) Další identifikační znaky, jako jsou logo klubu a vše, co by mohlo vést k identifikaci, jsou rozostřeny.

Muži dostali jako cenu krásnou nekvetoucí květinu z rukou pořadatele, který s akcí neměl nic společného. :-D

Pořadatelka????

Nejrychlejší psi z kategorie SC

Jména ve výsledkové listině jsou změněná a ve skutečnosti se za nimi skrývá někdo úplně jiný. Jakákoliv podobnost je tedy čistě náhodná.

Opět seznam pseudonimů s výsledky z první etapy v CC