foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Vítejte na stránkách Musher klubu JCC
Kdo jsme?

Mohl bych použít otřepanou frázi pojišťovacích institucí, že jsme mladý, rychle se rozrůstající a flexibilní tým lidí, který se soustředí na kontinuální zlepšování svých výkonů na poli canicrossu.
Bude však lepší na úvod napsat pár slov, která by dokázala popsat náš klub a jeho činnost. Jsme kolektiv lidí, nadšenců a hlavně přátel, které spojuje společná vášeň. Touto vášní je mushing. Dávno pryč jsou doby, kdy jsme se zaměřovali pouze na canicross. Dnes je naše působnost daleko širší. Naši členové se věnují canicrossu, bikejöringu, scooteringu, skijöringu, dogtrekkingu a hodláme zabrousit i do závodů spřežení. Už dávno neplatí, že jsme z jihu Čech, ačkoliv jsme mezi ostatními závodníky zdomácněli pod přezdívkou "Jihočeši". Dnes jsou naši členové z celých Čech a společně se setkáváme nejen na závodech, ale i na společných soustředěních, trénincích nebo v hospůdce jen tak "na jedno". :-)

Naše filozofie a cíle

Filozofií MK JCC je provozování činnosti na vysoké morální úrovni, která povede k budování potřebných hodnot a dobré pověsti klubu. Srozumitelně řečeno nám záleží na činnosti klubu jako celku. Snažíme se naše členy nejen sdružovat, ale také vzdělávat. Všechna tato činnost je posouvá dál nejen výkonnostně, ale také po stránce vědomostní tak, aby z nich byli plnohodnotní a spolehliví musheři tělem i duší.

Nehrajeme si na elitářský spolek a nehledáme vzory. Rádi bychom dali možnost všem členům rozvinout své schopnosti a budovat tak lepší klub pro nás všechny.

Historie

Pokud máme datovat přesný vznik klubu, lépe předchůdce klubu, tak je to konec roku 2012, kdy se začala sdružovat banda nadšenců, tehdy pod taktovkou Honzy Hladkého. Scházeli jsme se v okolí lázeňského městečka Třeboň. Zájem o canicross rostl raketovým tempem a během roku 2013 - 2014 už jsme se scházeli i v Českých Budějovicích. V roce 2014 jsme uspořádali náš první ročník závodu nazvaného Jihočeský canicross. Každým rokem nás bylo víc a víc. V letech 2015 jsme již měli členy našeho neoficiálního klubu i v Praze a okolí. Nakonec jsme se v roce 2015 odhodlali ke společnému založení oficiálního uskupení, a tak vznikl Musher klub JCC, z.s. Od druhé poloviny roku 2016 jsme se stali hrdým členem České asociace sleddog sportu (ČASS), z čehož nám vznikla možnost zprostředkovávat musherské licence našim členům a tím jim umožnit starty na oficiálních musherských závodech.

Máte pochybnosti a otázky? Připravili jsme pro Vás FAQ.

13340041 1218558808154972 4502729283303167009 o